Samsung NEO 75" 8K UHD QLED Smart TV | QA75QN800DUXTW
SKU:
MPN:
QA75QN800DUXTW
Condition:
New
Shipping:
Free Shipping
Frequently bought together:
Description
  • Display: 75" Neo QLED 8K (7680 x 4320)
  • Processor: NQ8 AI Gen2 Processor
  • HDR: Neo Quantum HDR 8K+
  • Color Technology: 100% Color Volume with Quantum Dot
  • Design: Infinity One Design
  • Audio: 70W, 4.2.2 Channel with Dolby Atmos and Object Tracking Sound+
  • Smart Platform: Tizen OS
  • Voice Assistants: Bixby, Alexa, Google Assistant
  • Connectivity: 4 HDMI ports (supports 8K@60Hz, 4K@120Hz), 3 USB ports (2x USB-A, 1x USB-C), Ethernet (LAN), Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3
  • Dimensions:
    • With Stand: 1668.3 x 1023.8 x 286.4 mm
    • Without Stand: 1668.3 x 955.6 x 17.6 mm