Samsung 65" Crystal UHD U8000F 4K Smart TV | UA65U8000FUXTW
SKU:
MPN:
UA65U8000FUXTW
Condition:
New
Shipping:
Free Shipping
On Sale
Frequently bought together:
Description
  • Display: 65" Crystal UHD (3840 x 2160)
  • Processor: Crystal Processor 4K
  • HDR Support: HDR, HDR10+, HLG
  • Color Technology: PurColor, Contrast Enhancer
  • Motion Technology: Motion Xcelerator
  • Audio Output: 20W, 2.0 Channel with Object Tracking Sound Lite (OTS Lite)
  • Design: MetalStream Design
  • Smart Platform: One UI Tizen OS
  • Voice Assistants: Bixby, Alexa, Google Assistant
  • Connectivity: 3 HDMI ports, 1 USB port, Ethernet (LAN), Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3
  • Dimensions:
    • With Stand: 1450.9 x 874.3 x 281.8 mm
    • Without Stand: 1450.9 x 831.7 x 70.8 mm