LG 24” UltraGear FHD 180Hz Gaming Monitor | 24GS50F-B
SKU:
MPN:
24GS50F-B
Condition:
New
Shipping:
Free Shipping
On Sale
Frequently bought together:
Description
  • 24" FHD (1920 x 1080) Display
  • 180Hz Refresh Rate with 1ms MBR
  • AMD FreeSync™, Black Stabilizer, Crosshair, FPS Counter, and DAS
  • OnScreen Control for Gaming & User Defined Key
  • 3-Side Virtually Borderless Design
  • HDMI, DisplayPort, and H/P Out
View AllClose
Additional Information
CONNECTOR TYPE:
DisplayPort
CONNECTOR TYPE:
HDMI
REFRESH RATE:
180Hz
SYNC:
Adaptive-Sync
RESOLUTION:
1920 x 1080
SIZE:
24"